Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgi Arşiv Yüzeyde titreşim ve dalgalanma

DestinyLove Çevrimdışı

DestinyLove

Yardım Sever
SMS Onaylı
10 Mar 2024
39
8
Nozzle
0.4mm
Titreşim ve dalgalanma problemi nozzle hareketi sırasında titremesi veya dalhalanması ile oluşabilen bir durumdur. Genellikle nozzle keskin bir köşeden dönerken yön değişikliği yaptığından bu ani dönüş sonrası nozzle kafasında bir miktar dalgalanma veya titreşim olabilir. Bu da yüzey üzerinde görünen bir etki yaratır. Aşağıda bu etkinin sebepleri ve çözüm yollarını inceleyeceğiz.

20-yuzeyde-titresim-ve-dalgalanma-600x338.jpg20-yuzeyde-titresim-ve-dalgalanma2--225x300.jpg

  • Aşırı hızlı yazdırma​

Dalgalanma ve titreşimin en yaygın nedeni yazıcınızın çok hızlı hareket etmesidir. Yazıcı kafası aniden yön değiştirdiğinde burada bir miktar titreşim ve dalgalanma olabilir ve yazıcınızın mekanik yapısı bu titreşimi sönümlemeye yeterli olmayabilir. Yazdırma hızında yapacağınız ufak düşürümler ile bu sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edebilirsiniz.
  • Yazılım hızlandırma​

3D yazıcınızın elektronik cihazlarında çalışan ürün yazılımı, ani yön değişikliklerini önlemeye yardımcı olmak için tipik olarak hızlandırma ve sönümleme kontrolleri uygular. Hızlanma ayarları, yazıcının hızının yavaşça artmasına ve ardından yön değiştirmeden önce yavaşça yavaşlamasına neden olur. Bu işlevsellik, dalgalanma ve titreşimi önlemek için çok önemlidir. Yazıcınızın ürün yazılımı ile rahat çalışıyorsanız, hızın daha kademeli olarak değişmesi için ivmelenme ayarlarını düşürmeyi deneyebilirsiniz.
  • Mekanik sorunlar​

Dalgalanma ve titreşim sorunlarını başka hiçbir şey çözememişse, aşırı titreşimlere neden olabilecek mekanik sorunları değerlendirebilirsiniz. Örneğin, aşırı titreşimlerin oluşmasına neden olan gevşek bir vida veya kırık bir parça olabilir. Yazıcınızı çalışırken yakından izleyin ve titreşimlerin nereden geldiğini belirlemeye çalışın.
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.