Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgi Arşiv Üst Yüzeyde Oluşan İzler

DestinyLove Çevrimdışı

DestinyLove

Yardım Sever
SMS Onaylı
10 Mar 2024
39
8
Nozzle
0.4mm
Nozzle’ın önceden basılmış bir katmanın üzerinde hareket ettiğinde bir iz bıraktığını fark edebilirsiniz. Bu genellikle en çok parçanızın üst katı katmanlarında görülür. Bu izler, nozül yeni bir konuma hareket etmeye çalıştığında, ancak daha önce basılmış plastik üzerinde sürüklenmesiyle sonuçlandığında ortaya çıkar. Bu sorunun oluşmasının birkaç olası nedeni ve çözümü mevcuttur.

17-ust-yuzeyde-olusan-cizikler3-300x300.jpg17-1-600x350.jpg

  • Çok fazla plastik ekstrüzyon​

Doğrulamanız gereken ilk şey çok fazla plastik ekstrüde etmedğinizdir. Çok fazla plastik ekstrüde edildiğinde, her katman amaçlanandan biraz daha kalın olma eğiliminde olacaktır. Bu, nozül her bir katman boyunca hareket etmeye çalıştığında, fazla plastiğin bir kısmını nozülle beraber eritecek anlamına gelir. Diğer ayarlara bakmadan önce, ekstrüder hızınızın çok yüksek olmadığından emin olmalısınız. Daha fazla ayrıntı için lütfen Yüksek ekstrüzyon bölümünü okuyun.
  • Dikey kaldırma (Z-hop)​

Doğru miktarda plastik ekstrüde ettiğinizi biliyorsanız, ancak nozülün üst yüzeyinizde diğer katmandaki malzemeyi eritip iz yaptığı ile ilgili hala sorun yaşıyorsanız, Gcode yazılımınıza dikey kaldırma ayarlarına bakmak gerekebilir. Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, memenin yeni bir konuma taşınmadan önce önceden yazdırılan katmanın üzerinde belirli bir mesafede yukarı kalkmasına neden olur. Nihai konumuna ulaştığında, nozül baskıya hazırlanmak için aşağı inecektir. Bu ayar nozzle’ın oluşturduğu yüzey çiziklerini önleyebilir. Bunun için Gcode yazılımınızda ‘hareket’ sekmesinin altında ‘Geri çekildiğinde Z sıçraması’ seçeneğini aktifleştirebilirsiniz.
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.