Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Haber HP 3D yazıcıyla ayakkabı üretti

DestinyLove Çevrimdışı

DestinyLove

Yardım Sever
SMS Onaylı
10 Mar 2024
39
8
Nozzle
0.4mm
hp 3d ayakkabı yaptı.jpg

HP, bugün düzenlediği Imagine 2023 etkinliğinde taşınabilir bilgisayardan yazıcıya kadar yeni ürünlerini tanıttı. 3D baskı teknolojilerinde önemli adımlar atan şirket, etkinlikte spor ekipmanları üreticisi Brooks Running ile ürettiği 3D ayakkabısı Brooks Exhilarate-BlueLine modelini de duyurdu.

HP’den koşu ayakkabısı: Brooks Exhilarate-BlueLine​

Brooks Running, HP’nin 3D baskı teknolojisiyle geliştirdiği “bugüne kadarki en gelişmiş koşu ayakkabısını” tanıttı. Brooks Exhilarate-BlueLine isimli model, HP Multi Jet Fusion teknolojisi kullanılarak oluşturulan 3D baskılı bir tabana sahip.

HP tarafından yapılan ilk testler, 3D baskılı tabanın yüzde 90 oranında daha yüksek enerji geri dönüşü sağlıyor. Bu da sporcuların daha verimli şekilde koşmasına ve her adımda daha fazla itiş gücü elde etmesine izin veriyor.

Brooks Running ayrıca sporcu verilerini kullanarak taban tasarımını belirli ayakkabı boyutları için özelleştirebildi. Bu da sporcunun boyuna ve kilosuna bağlı olarak kişiye özel en uygun koşu deneyimi sunabileceğini gösteriyor.

Etkinlikte, HP ve Brooks Running’nin sürdürülebilirlik konusunda birlikte çalıştığı belirtildi. Buna göre Brooks Yöneticisi Nikhil Jain, 3D baskının üretimde daha az malzeme kullanmaya fırsat tanıdığını belirtti.

Kaynak:
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.