Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Video ELEGOO Cura Dilimleme Programı İnceleme


Elegoo Cura, Elegoo markasının Neptune serisi yazıcıları için kullandığını bir dilimleme programıdır. Bu program, bir 3D modeli alır ve katmanlara ayırarak, 3D yazıcının anlayabileceği bir kod formatı olan "G-Code" dosyasını oluşturur.

Diğer bir ifadeyle, üç boyutlu bir modeli, 3D yazıcının anlayabileceği bir dijital dosyaya dönüştürmek için kullanılır. Baskı yapmak için sadece kalite, hız ve destek gibi seçenekleri ayarlamanız yeterlidir. Diğer ayarlar Elegoo ekibi tarafından önceden yapıldığı için hızlıca parametreleri ayarlayıp yazdırmaya başlayabilirsiniz!Cura, 3D modelleri yatay koordinatlarda dilimlere ayırır.

STL, OBJ veya 3MF dosya formatlarında kaydedilmiş 3D modelleri, 3D yazıcının anlayabileceği bir formata dönüştürür. Eriyik Yığma Modellemesi (FDM) 3D yazıcılar, 3D modeli üretmek için her bir katmanı üst üste ekler.Bu videomuzda ‘’Elegoo Cura dilimleme programı; kurulumu nasıl yapılır, STL dosyası nasıl açılır, nasıl kullanılır?’’ gibi sorulara cevap bulacağız. Neptune serisi yazıcınıza uygun güncel Elegoo Cura dilimleme programını aşağıdaki linkten ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz;
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.