Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Video Creality K1 Max 3D Yazıcı Detaylı Kalibrasyon ve İnceleme

GeforceBravo Çevrimdışı

GeforceBravo

3D Moderatör
SMS Onaylı
3D Kullanıcısı
10 Mar 2024
35
1
8
Nozzle
0.4mm

Creality K1 Max, Yüksek basım hacmi ve yüksek hızı ile dikkat çeken bir yazıcıdır. Kompakt ve şık tasarımı ile K1 Max, birim zamanda basım performansınızı arttırırken enerjiden tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

300 x 300 x 300 mm Baskı hacimli, yüksek hızlı 3D yazıcı Creality K1 Max ile ürün tasarımlarınızda maksimuma çıkabilirsiniz!

Bu videomuzda Creality K1 Max yazıcısını detaylı bir şekilde inceleyip kurulum ve kalibrasyon işlemlerini gerçekleştirdik. Ayrıca "Creality K1 Max ’ın teknik özellikleri nelerdir, kalibrasyon nasıl alınır, uzaktan bağlantı nasıl yapılır?" gibi sorulara yanıt bulacağız. K1 Max modelinin dikkat çeken özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

600 mm/sn Baskı Hızı
Creality K1 Max büyük baskı alanlarında, stabil core XY ekseni ve 190 gram ağırlığında ekstrüderi sayesinde sorunsuz bir şekilde hızlı baskı almaktadır. Birim zamandaki üretim miktarınızı arttırıyorken, enerjiden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Maks. 32 mm3/s Akış
Tüm hotendi çevreleyen yeni seramik ısıtıcı 40 saniye içinde 200 OC’ye kadar ısınır ve filamenti anında eritir. Güçlü ekstrüzyon kuvveti sağlayan çift dişli doğrudan ekstrüder, Titanyum alaşımlı ısı kırıcılı ve sertleştirilmiş çelik nozullu hotend, 300 oC’ye kadar sorunsuz çalışır.

Baskı Çiftliğinizde Akıllı Yardım
K1 Max, WİFİ veya RJ45 Ethernet portu üzerinden LAN veya internete bağlandığında, Creality Print yazılımı veya Creality Cloud ile baskıyı bir PC veya telefondan izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Birçok K1 Max yazıcı çevrimiçi olduğunda, toplu üretim için kolayca gruplanabilir ve kontrol edilebilir.

Çift Fanlı Model Soğutma
Baskı kafasındaki hava kanallı büyük bir fan, modeli doğrudan soğutur. Yapı haznesindeki 18 W’lık bir yardımcı fan da soğutma etkisini arttırır. Model, herhangi bir bükülme ve eğilme meydana gelmeden önce sertleşir. Desteksiz köprülere ve çıkıntılara izin verir.

Maksimum Kapasite, Verimli Alan Kullanım
K1 Max, hızlı prototipleme veya tasarım doğrulama için mükemmel olan 300x300x300 mm geniş yapı hacmine sahiptir. Ayrıca %25,5’lik yüksek bir yapı hacmi /yazıcı boyutu oranı sunar. K1 Max, kendi sınıfında boyut açısından en verimli FDM yazıcıdır.

Lidar Sensörü ve Otomatik Kalibrasyon
İlk olarak, ısı yatağındaki gerinim sensörleri otomatik dengeleme için doğru bir kalibrasyon ağı oluşturur. İkincisi, Al Lidar daha hassas kalibrasyon için yatak eğimini milyon noktada tarar. Her iki yöntemde de eller serbesttir manuel ayar gerektirmez.
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.