Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Video Raise3D E2CF 3D Yazıcı Kutu Açılışı

GeforceBravo Çevrimdışı

GeforceBravo

3D Moderatör
SMS Onaylı
3D Kullanıcısı
10 Mar 2024
35
1
8
Nozzle
0.4mm

Kararlı bir yapıya sahip dayanıklı ve kullanıcı dostu olan Raise3D E2CF, karbon fiber takviyeli filamentler ile baskı işlemlerini kolaylaştırmak için özel olarak geliştirilmiştir. Karbon fiber takviyeli filament, düşük yoğunluğa ve yüksek mukavemete sahiptir. Korozyona, statik elektriğe ve yüksek sıcaklığa karşı dayanıklıdır. Prototip hazırlama, üretim ve daha fazlası için mükemmel bir seçenek olan bu yazıcı, savunma sanayii, havacılık ve otomotiv sektörleri gibi geniş uygulama alanlarına sahiptir. Sahip olduğu IDEX teknolojisi; aynalama, kopyalama ve destek modu ile 3D baskı verimliliğini 2 katına çıkarır.

Raise3D E2CF | Karbon Fiber ve Kompozit Baskı için Özel Olarak Geliştirilmiş IDEX 3D Yazıcı


Karbon fiber malzemeleri kolayca üretmek üzere geliştirilmiş olan E2CF, işlevsel prototiplere ihtiyaç duyan endüstrilere yüksek kalite baskı deneyimi sağlar. Aynalama ve kopyalama modu (IDEX) ile 3D baskı verimliliğini 2 katına çıkarır. Güçlendirilmiş baskı ucu ile kompozit hammadde kullanım kolaylığını üst seviyeye taşır.

Yeni silisyum karbür baskı uçları, yüksek aşınma direncine ve termal iletkenliğe sahiptir. Bu sayede, karbon fiber kompozit filamentin baskı sırasında baskı ucuna maruz bıraktığı aşınmayı etkili bir şekilde azaltacak ve baskı ucunu daha dayanıklı hale getirecektir.

Kolay değiştirilebilen baskı kafaları sayesinde E2CF, hızlıca farklı özelliklerde üretim yapma imkânı sunar.

Filament haznesi Dry Box, filamenti yerleştirmek ve malzemenin daha düzgün çekilmesini sağlamak için kullanılır. Kullanıma başlanmasıyla, 30 güne kadar toz ve nemin malzemeyi etkilemesini önler. Bu sayede filament tazeliğini korur.

E2CF için özel olarak geliştirilen karbon fiber ile güçlendirilmiş PA12 CF Filament, yüksek sertlik, dayanıklılık, ısı direnci ve düşük bükülme özelliklerine sahiptir.

Ayrıca, PA CF / PET CF / PPS CF gibi Raise3D Açık Filament Programı (OFP) tarafından onaylanan üçüncü parti filamentler de E2CF tarafından desteklenir.

Kompozit filamentler için geliştirilmiş destek malzemesi olan PA12 CF Destek Filamenti, 3D baskı sırasında destek olarak kullanılır. Ana malzeme ile yapışma sağlamadan kolay sökülebilen ve çıkıntıların ve oyukların yüzey kalitesini önemli ölçüde iyileştiren kimyasal özelliğe sahiptir.

IDEX, aynalama modu, kopyalama modu ve destek modu olmak üzere üç özel baskı işlevi sunar.

Aynalama modu, bir modeli ve aynı modelin tersini beraber yazdırır. Ters model için ek bir tasarım dosyası oluşturma zahmetinden ve modeli ayrı ayrı yazdırmak için harcanan ekstra zamandan kurtarır.

Kopyalama modu, bir modeli yazdırmak için her iki ekstrüderi ve o modelin tam kopyasını aynı anda kullanır. Bu sayede üretim kapasitesini birim zamanda ikiye katlar.

Destek modu, herhangi bir baskı ucundan sadece desteği üretmek için kullanılan özelliktir. Üretim yapmayan baskı ucu park pozisyonunda olduğu için model kirlenmeden üretilir.

Esnek baskı tablası; Raise3D E2CF, 3D yazdırılan parçaların kolayca çıkarılmasını sağlayan esnek baskı tablasına sahiptir. Bu baskı tablası, yüksek ısı transferi hızına sahip olduğu için homojen ısınma sağlayarak, etkin tutunma sağlar.

Otomatik tabla kalibrasyonu; tabla kalibrasyonu E2CF'de otomatik olarak yapılır. Otomatik kalibrasyon özelliği, tabla yapışmasını iyileştirir. Daha iyi baskı kalitesi için ekstrüderin en küçük yüzey farklılıklarına bile uyum sağlamasına olanak tanır. Bu sayede her üretimde kusursuz bir ilk katman üretilir.

Canlı kamera; E2CF'de, tüm 3D baskı sürecini izlemek ve kaydetmek için kamera vardır. Bu kamera, RaiseCloud'a bağlanarak, kullanıcıların baskıları uzaktan ve hareket halindeyken takip etmelerini sağlar.

Güç kaybı anında kurtarma; E2CF, elektrik kesintisi yaşandığında veya filament bittiğinde baskıyı hafızasına alır ve sonrasında çalışmaya kaldığı yerden devam eder.

Otomatik kapı sensörü; sistem, yazıcı kapısı açıldığında otomatik olarak algılar ve baskıyı duraklatır.

Dokunmatik ekran; E2CF, kullanıcıların yazıcıyla doğrudan etkileşim kurmasını ve kolayca kullanmasını sağlayan 7 inçlik dokunmatik ekrana sahiptir.

ideaMaker ve RaiseCloud, Raise3D'nin 3D dilimleme yazılımı ideaMaker, 3D modelleri baskı sürecine hazırlama ve baskı sürecini kontrol etme işini kolaylaştırır. RaiseCloud, daha verimli 3D baskı için baskı sürecini uzaktan izleyebilen ve baskı işlerini düzenleyebilen bulut tabanlı yönetim platformudur.

HEPA Filtre, E2CF çevreye duyarlı bir 3D yazıcıdır. Baskı esnasında oluşan nano partikülleri sessizce filtreler, size daha sağlıklı bir üretim alanı sunar.

Raise3D
Raise3D 2015 yılında girdiği masaüstü 3 boyutlu yazıcı sektöründe kısa sürede adını duyurmuş, baskı hacmi ve stabil baskı kalitesiyle sektörün öncü firmalarındandır. Büyük baskı hacmine ihtiyaç duyan profesyonel üreticiler tarafından yazıcıları ve malzemeleri tercih edilir.


TEKNİK ÖZELLİKLER
Baskı Teknolojisi FFF
Baskı Hacmi 33 x 23,8 x 23,8 cm
Çift Kafa Baskı 29,5 x 23,8 x 23,8 cm
Filament Çapı 1.75 mm
Baskı Kafası Hareket Hızı 30 - 150 mm/sn
Katman Yüksekliği 0,02 / 0,25 mm
Maksimum Baskı Ucu Sıcaklığı 300 C
Maksimum Baskı Tabla Sıcaklığı 110 C
Baskı Tablası Malzemesi Silikon
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.