Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Video ELEGOO Neptune 3 Pro Kurulum ve Kalibrasyon Videosu

GeforceBravo Çevrimdışı

GeforceBravo

3D Moderatör
SMS Onaylı
3D Kullanıcısı
10 Mar 2024
35
1
8
Nozzle
0.4mm

Elegoo Neptune 3 Pro, yaratıcılığınızı ve sınırlarınızı zorlayacak bir seviyeye taşıyor. Profesyonel kalitede sonuçlar elde etmek için tasarlanan bu yenilikçi 3 boyutlu yazıcı, size üstün performans ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Bu videomuzda Elegoo Neptune 3 Pro 3 boyutlu yazıcının tanıtım ve kurulum işlemlerini gerçekleştirdik. Ayrıca " Elegoo Neptune 3 Pro kalibrasyon ayarları nasıl yapılır, teknik özellikleri nelerdir?" gibi sorulara yanıt bulacağız. Elegoo Neptune 3 Pro modelinin dikkat çeken özelliklerinden kısaca şu şekilde bahsedebiliriz; Çift Dişli Doğrudan Ekstruder: Yeni çift dişli doğrudan tahrikli ekstrüder, 3:1 küçültme oranı, daha yumuşak filament besleme, daha kararlı ve doğru baskı için güçlü ekstrüzyon kuvveti ile SUS303 yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmıştır, bu da nozülü büyük ölçüde azaltır tıkanma ve yetersiz ekstrüzyon sorunları, baskı etkisi Bowden ekstrüderinden daha iyidir. PLA, TPU, PETG ve ABS gibi çoklu filamentlerle uyumludur.

Daha İyi Hotend Kiti: İyi bir ısı dağılımı etkisi ve barelin sıcaklığını düşürmek için ön kısma oturan verimli soğutma fanı ile eşleştirilmiş genişletilmiş alüminyum ısı emici, böylece nozülün tıkanma olasılığını azaltır. Yazıcı kafasının her iki tarafındaki fanlar, model ayrıntılarını ve çıkıntılı baskı etkisini iyileştirmek için yazdırılan katmanların çok yönlü ve hızlı soğutulmasını sağlar.

Daha Akıllı Baskı Deneyimi: Otomatik ağ yatağı seviyelendirme, sıcak yatağın 36 (6x6) noktasını otomatik olarak taramak ve gerçek zamanlı olarak veri toplamak için temassız yüksek hassasiyetli bir sensör kullanır ve ardından herhangi bir düzensizliği telafi etmek için Z ekseni yüksekliğini ayarlar.

Kullanım Kolaylığı: İyi yapışma ve bükülme önleme için özel kaplamalı ve yaylı çelik levhalı PEI manyetik platformu, böylece baskılar kolayca serbest bırakılabilir veya baskı çelik levhası bükülerek fırlayabilir. 4,3 inçlik çıkarılabilir kapasitif dokunmatik ekran elde tutularak veya tabana sabitlenerek çalıştırılabilir.
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.